Dlaczego odejście Kuszewskiego z „M jak miłość” to dla niego strzał w kolano?

Kacper Kuszewski ogłosił, że po 18 latach rozstaje się z „M jak miłość”. „Nawet najpiękniejsze historie trzeba kiedyś zakończyć i ruszyć dalej, po nowe doświadczenia. Największa frajda w zawodzie aktora to wcielanie się w coraz to inne postacie, odkrywanie w sobie nowych barw i możliwości i dowiadywanie się w ten sposób czegoś nowego o życiu, o ludziach i o sobie samym. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele ciekawych ról i aktorskich wyzwań”, napisał na Facebooku. Patrząc na los kolegów z planu, którzy po zniknięciu z produkcji zaszyli się pod ziemię, wątpliwe.

Moim zdaniem Kacper Kuszewski w tym momencie pogrzebał swoją karierę. Bo jeśli przez 18 lat nie dostał żadnej propozycji aktorskiej, która pozwoliłaby mu się pokazać z innej strony, to, teraz co? Nagle się coś stanie?! Sorry, ale dla milionów Polaków Kacper Kuszewski = Marek Mostowiak. Jeżeli aktor nie chciał szuflady, trzeba z serialu było odejść jakieś 15 lat temu. Bycie jurorem w „Twoja twarz brzmi znajomo” nie pomoże. Program się kiedyś skończy, a Kacprowi potrzebne są role. Ich nie było i nie ma.

Jedyną osobą, która zyskała na odejściu z „M jak miłość” jest Małgorzata Kożuchowska. Jednak różnica między nią, a Kacprem czy innymi aktorami, którzy po jej odejściu zaczęli stamtąd masowo uciekać, myśląc, że będą jak ona, jest diametralna. Kożuchowska miała za sobą zaplecze zawodowe, i była już w pierwszej lidze gwiazd. Poza tym podczas 11 lat grania Hanki Mostowiak, regularnie pojawiała się w innych produkcjach i grała w kasowych sztukach teatralnych. Mogła też pochwalić się wieloma kontraktami reklamowymi, bo była już marką. W momencie zrzucenia z siebie tego balastu, miała dodatkowo też już hitową „Rodzinkę.pl”, która pokazała ją szerszej publiczności z zupełnie innej strony. Ona mogła sobie na to pozwolić.

A inni? Gdzie dziś jest Joanna Koroniewska? Ok, teraz zajmuje się macierzyństwem i nie ma czasu na karierę, ale w 2013 roku, czyli w momencie odejścia z „M jak miłość” nie ukrywała, że ma nadzieję na powtórzenie losu Małgorzaty Kożuchowskiej. Tymczasem nie dość, że w ogóle się do niej nie zbliżyła, to nie zagrała już nigdzie. Nie pomogło nawet to, że była przecież w głównej obsadzie hitu Dwójki. Z Małgorzatą Pieńkowską, czyli serialową siostrą Koroniewskiej i Kuszewskiego, było nie lepiej. Z tym, że ona szybko oprzytomniała i po roku wpadnięcia w niebyt, powróciła na plan z podkulonym ogonem. Mam wyliczać dalej jak to rozstanie się z „M jak miłość” jest pocałunkiem śmierci? Proszę bardzo. Przez ostatnie dwa lata scenarzyści nie mieli wątku dla Dominiki Ostałowskiej i wysłali graną przez nią Martę zagranicę. Aktorka mówiła mi, że nie była to jej decyzja. Ona chciałaby dalej wcielać się w Mostowiaczkę. Paradoksalnie przez ten czas Dominika miała szansę na dostanie innych ról. I choć jest ona świetną aktorką i ma na koncie wiele bardzo dobrych teatralnych teatralnych kreacji, telefon milczał. Teraz (pewnie przez odejście Kuszewskiego) przywracają ją do „eMki”, ale co z tego, jak nawet i taka dobra aktorka, która talentem i doświadczeniem rozkłada Kuszewskiego czy Koroniewską na łopatki, pokazuje, że dla aktorów, którzy nie są w pierwszej lidze gwiazd jak Kożuchowska, nie ma świata poza serialem TVP2?! Andrzej Młynarczyk grał w „M jak miłość” wprawdzie nie od początku, ale zadomowił się na tyle, że został w nim 11 lat i stał się naturalnie jednym z głównych bohaterów. Rok temu na jego prośbę go uśmiercono i czy po tym kariera ruszyła mu z kopyta? No właśnie…

Zastanawiam się przy okazji, co w tej produkcji jest takiego, że tak się sypie i aktorzy uciekają z niej jak szczury z tonącego okrętu? W takim „Klanie” czy „Na Wspólnej” główna obsada, która gra tam od początku, pojawia się praktycznie na ekranie do dziś. A teraz w „M jak miłość”, z początkowej obsady mamy tam już tylko: Teresę Lipowską (swoją drogą już tylko ona mieszka w słynnym domu w Grabinie, haha), Dominikę Ostałowską, Małgorzatę Pieńkowską, braci Mroczków i Kasię Cichopek. Z tym, że Mostowiakami (a o tej rodzinie jest w założeniu ten serial) są tylko te dwie pierwsze panie. Słabo?

Pamiętacie jeszcze jak kiedyś wyglądał ten serial?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *