Dlaczego odejście Kuszewskiego z „M jak miłość” to dla niego strzał w kolano?

Kacper Kuszewski ogłosił, że po 18 latach rozstaje się z „M jak miłość”. „Nawet najpiękniejsze historie trzeba kiedyś zakończyć i ruszyć dalej, po nowe doświadczenia. Największa frajda w zawodzie aktora to wcielanie się w coraz to inne postacie, odkrywanie w sobie nowych barw i możliwości i dowiadywanie się w ten sposób czegoś nowego o życiu, o ludziach i o sobie samym. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele ciekawych ról i aktorskich wyzwań”, napisał na Facebooku. Patrząc na los kolegów z planu, którzy po zniknięciu z produkcji zaszyli się pod ziemię, wątpliwe.

Moim zdaniem Kacper Kuszewski w tym momencie pogrzebał swoją karierę. Bo jeśli przez 18 lat nie dostał żadnej propozycji aktorskiej, która pozwoliłaby mu się pokazać z innej strony, to, teraz co? Nagle się coś stanie?! Sorry, ale dla milionów Polaków Kacper Kuszewski = Marek Mostowiak. Jeżeli aktor nie chciał szuflady, trzeba z serialu było odejść jakieś 15 lat temu. Bycie jurorem w „Twoja twarz brzmi znajomo” nie pomoże. Program się kiedyś skończy, a Kacprowi potrzebne są role. Ich nie było i nie ma.

Jedyną osobą, która zyskała na odejściu z „M jak miłość” jest Małgorzata Kożuchowska. Jednak różnica między nią, a Kacprem czy innymi aktorami, którzy po jej odejściu zaczęli stamtąd masowo uciekać, myśląc, że będą jak ona, jest diametralna. Kożuchowska miała za sobą zaplecze zawodowe, i była już w pierwszej lidze gwiazd. Poza tym podczas 11 lat grania Hanki Mostowiak, regularnie pojawiała się w innych produkcjach i grała w kasowych sztukach teatralnych. Mogła też pochwalić się wieloma kontraktami reklamowymi, bo była już marką. W momencie zrzucenia z siebie tego balastu, miała dodatkowo też już hitową „Rodzinkę.pl”, która pokazała ją szerszej publiczności z zupełnie innej strony. Ona mogła sobie na to pozwolić.

A inni? Gdzie dziś jest Joanna Koroniewska? Ok, teraz zajmuje się macierzyństwem i nie ma czasu na karierę, ale w 2013 roku, czyli w momencie odejścia z „M jak miłość” nie ukrywała, że ma nadzieję na powtórzenie losu Małgorzaty Kożuchowskiej. Tymczasem nie dość, że w ogóle się do niej nie zbliżyła, to nie zagrała już nigdzie. Nie pomogło nawet to, że była przecież w głównej obsadzie hitu Dwójki. Z Małgorzatą Pieńkowską, czyli serialową siostrą Koroniewskiej i Kuszewskiego, było nie lepiej. Z tym, że ona szybko oprzytomniała i po roku wpadnięcia w niebyt, powróciła na plan z podkulonym ogonem. Mam wyliczać dalej jak to rozstanie się z „M jak miłość” jest pocałunkiem śmierci? Proszę bardzo. Przez ostatnie dwa lata scenarzyści nie mieli wątku dla Dominiki Ostałowskiej i wysłali graną przez nią Martę zagranicę. Aktorka mówiła mi, że nie była to jej decyzja. Ona chciałaby dalej wcielać się w Mostowiaczkę. Paradoksalnie przez ten czas Dominika miała szansę na dostanie innych ról. I choć jest ona świetną aktorką i ma na koncie wiele bardzo dobrych teatralnych teatralnych kreacji, telefon milczał. Teraz (pewnie przez odejście Kuszewskiego) przywracają ją do „eMki”, ale co z tego, jak nawet i taka dobra aktorka, która talentem i doświadczeniem rozkłada Kuszewskiego czy Koroniewską na łopatki, pokazuje, że dla aktorów, którzy nie są w pierwszej lidze gwiazd jak Kożuchowska, nie ma świata poza serialem TVP2?! Andrzej Młynarczyk grał w „M jak miłość” wprawdzie nie od początku, ale zadomowił się na tyle, że został w nim 11 lat i stał się naturalnie jednym z głównych bohaterów. Rok temu na jego prośbę go uśmiercono i czy po tym kariera ruszyła mu z kopyta? No właśnie…

Zastanawiam się przy okazji, co w tej produkcji jest takiego, że tak się sypie i aktorzy uciekają z niej jak szczury z tonącego okrętu? W takim „Klanie” czy „Na Wspólnej” główna obsada, która gra tam od początku, pojawia się praktycznie na ekranie do dziś. A teraz w „M jak miłość”, z początkowej obsady mamy tam już tylko: Teresę Lipowską (swoją drogą już tylko ona mieszka w słynnym domu w Grabinie, haha), Dominikę Ostałowską, Małgorzatę Pieńkowską, braci Mroczków i Kasię Cichopek. Z tym, że Mostowiakami (a o tej rodzinie jest w założeniu ten serial) są tylko te dwie pierwsze panie. Słabo?

Pamiętacie jeszcze jak kiedyś wyglądał ten serial?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *