Cleo, Ciupo i wszystkie Słowianki Donatana. Dlaczego milczycie w sprawie molestowania Edyty Górniak?

Donatan złapał bezczelnie Edytę Górniak za pośladki. Pozwolił sobie na to na oczach fotoreporterów, którzy robili im zdjęcia na ściance, podczas festiwalu w Opolu. Na szczęście na reakcję piosenkarki nie trzeba było długo czekać i gwiazda bez chwili wahania strzeliła bezczelnego producenta w twarz.

Znane kobiety z którymi rozmawiałem, są dumne z błyskawicznego refleksu Edyty. Po latach milczenia, ktoś w końcu ma odwagę pokazać, jak należy postępować z chamami. Wszyscy – nie tylko one – stoją murem za piosenkarką. W końcu pod artykułami na ten temat, nie ma bezsensownego hejtu, a morze poparcia i lawina wsparcia dla Edyty. – Edyta dała ważny komunikat innym kobietom. Nie można robić dobrej miny do złej gry i udawać miłej, gdy ktoś narusza naszą intymność. Kobiety nie mogą się godzić na takie zachowanie. Spoliczkowanie w takiej sytuacji jest jak najbardziej zrozumiałe. Trzeba lać w pysk, jak nie można inaczej trafić do faceta. Mam wrażenie, że Donatan jest niereformowalny – mówiła Sylwia Chutnik.

Generalnie do kogo teraz nie zadzwonię, każdy chętnie przyłącza się do Edyty i wykorzystuje swoją popularność i zasięgi by nagłośnić kolejną odsłonę #metoo. To w końcu bardzo ważny społecznie temat. Milcząc dajemy ciche przyzwolenie na molestowanie!!! Niespodziewanie (a może jednak nie?) zamilkły Słowianki Donatana: Cleo, Ola Ciupa, Paula Tomala czy Luxuria Astaroth. Panie te poza tym, że były mocno uprzedmiotowione przez bezczelnego producenta w teledysku do piosenki „My Słowianie” i dziś odcinają od tego kupony licznymi obowiązkami zawodowymi, znane są też z tego, że chętnie wypowiadają się na każdy temat, czy, że zaliczają co tydzień kilka show-biznesowych imprez. Googlam i taka Cleo – jest np. ekspertką od sprzątania, diety, ćwiczeń z Kasią Dziurską czy… tanich kwiatków. Jak trzeba popierdolić trzy po trzy, to jest pierwsza. Niestety, gdy już trzeba się wysilić w ważnej sprawie i proszę ją smsowo o komentarz do zajścia w Opolu, zostaje zlany. Zamiast sytuację z Donatanem i Edytą potraktować jako świetną lekcję dla kobiet i zaapelować, by brały z jej koleżanki przykład, Cleo w poniedziałek wrzuca na Instagram idiotyczne zdjęcie z dziubkiem. Tak, tak wyglądają priorytety celebrytek XXI wieku. To smutne tym bardziej, że Cleo napisała kiedyś Edycie tekst do piosenki „Andromeda” i Górniak po dziś dzień wypowiada się o niej bardzo ciepło. Co więcej – Cleo nie raz podkreślała jak bardzo ceni i podziwia diwę, więc jej wypięcia się na nią, tym bardziej nie rozumiem.

Ola Ciupa, Paula Tumala czy Luxuria też nie wypowiadają się w tej sprawie. Ciekawe co będziecie mówić, gdy zaraz, ktoś zapyta was o to przed kamerą? Często pojawiacie się publicznie, więc wcześniej czy później zostaniecie z tym skonfrontowane. Ten temat nie umrze, na co może liczycie. Dziewczyny, milczeniem „tuż po” pokazałyście, że najważniejsze są pieniądze i układy z Donatanem. Ktoś mógłby śmiało wysunąć wniosek, że popieracie obmacywanie innych kobiet i wspieracie molestowanie seksualne, a przecież tak na pewno nie jest. Udzielacie się charytatywnie, pomagacie innym, więc macie dobre serce. Bądźcie z Edytą i innymi kobietami, bo w was jest siła i tylko mówiąc o tym można mieć nadzieję, że coś się w końcu zmieni i kobiety nauczą się jak postępować w sytuacji, w której znalazła się słynna piosenkarka.

Naprawdę, rozumiem, że wyżej wymienione celebrytki, którym poświęcam ten wpis, mają sentyment do Donatana, a może nawet go lubią. W końcu dzięki niemu zawdzięczają swoje „pięć minut”, które trwa już kilka ładnych lat. Istnieje chyba jednak jakaś granica, po której przekroczeniu, ważniejsze od kolejnych zer na koncie, które się zbija dzięki chamskiemu producentowi, jest powiedzenie stanowczego NIE i edukacja innych?! W niedzielę ofiarą molestowania była Edyta Górniak. Tak – niechciany gest, komplement czy nawet spojrzenie TO JEST MOLESTOWANIE. Jutro na miejscu Edyty może być Cleo, Ola Ciupa czy każda inna osoba. Pomyślcie o tym.

P.S Donatan zamiast przeprosić Edytę, odwrócił kota ogonem i oświadczył właśnie na Facebooku, że z jego strony obmacanie Edyty to happening żeby… zwrócić uwagę na „ważny i aktualny temat”. Przy okazji tłumaczy dość mętnie, że „są granice, których nie możemy przekraczać. Starajmy się umieć walczyć o swoją przestrzeń w każdej postaci”, czytam. Czy można upaść niżej niż on? Mam nadzieję, że teraz Donatan i kobiety, które nienawidzą innych kobiet (bo jak inaczej nazwać brak wsparcia i komentarza, gdy ktoś o nie prosi i go potrzebuje) i wspierają molestowanie, będą miały bana wszędzie. Patologii mówimy nie!!!!!! Obym się mylił, ale czuję, że prędzej czy później Słowianki przybiorą tę żenującą narrację w kategorii „duma narodowa”. Bo Don przecież zwrócił uwagę na „ważny i aktualny temat” i one się z nim zgadzają, więc gdzie jest problem…

Jakby też ktoś miał wątpliwości, czy to nie była ustawka, Edyta wszystko rozwiewa. „Chęć producenta zaprezentowania się u mojego boku, w obecności fotoreporterów z całejego kraju w kontrowersyjnym charakterze, jest wzorcowym przykładem na to, jak utracić mój szacunek i zaufanie. Bo niby jak miałabym teraz z komfortem wejść wspólnie do studia, skoro producent nie miał obaw zachować się tak bezczelnie i odważnie przy kamerach ? Życzliwa rada na przyszłość Don.
Nie od artysty, nie od koleżanki. Od kobiety. Nawet gdybyś miał samczą niekontrolowaną potrzebę pogłaskać po pośladkach ukochaną kobietę w miejscu mocno publicznym – zawsze będzie to niestosowne. Dodatkowo moja postawa w Naszej znajomości nigdy nie dała Ci powodu poczuć w ułamku sekundy, że jestem zainteresowana Tobą jako facetem. Tym bardziej nie dała Ci pretekstu potraktować mnie tak przedmiotowo. Nie specjalnie czekałam na słowo Przepraszam – bo w tym wypadku nie miałoby swojej mocy sprawczej, ale zastanawiać się już ponad 70 h czy powinieneś… Seriously … ?”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *