Zdelegalizujcie Jastrząbpost! Po tych nagłówkach będziecie potrzebować chemii

Gdy PiS zacznie cenzurować internet, mam nadzieję, że natychmiast zdelegalizuje portal Agnieszki Jastrzębskiej. Ewentualnie prezes sypnie jakimś 500+ na leczenie dla stałych czytelników tego tworu. Bo według najnowszych badań amerykańskich naukowców, regularne czytanie Jastrząbpost powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu… Co się tam zobaczyło, to się nie odzobaczy…

Przyzwyczaiłem się, że internet to taki worek bez dna, gdzie pisać każdy może. Wiele stron niestety woła o pomstę do nieba. Ale drugiego tak mocno ogłupiającego miejsca w sieci nie ma. Stronie naczelnej plotkary TVN można zarzucić wiele. Pisanie po chińsku? Okazuje się, że to ich najmniejszy problem. Mediaworkerzy (ich jedynym zadaniem jest przepisywanie po innych) w swoich tekstach notorycznie nie powołują się na źródła i przypisują sobie newsy konkurencji. Ekskluzywne „tylko u nas”, mimo, że news podała najpierw inna redakcja? Porządek dzienny. Szokujące informacje zagraniczne (jak np. o wylewie Tiny Turner), o których nie wie żadna obcojęzyczna strona? Czemu nie! Przecież Tina Turner nie dowie się, że Jastrzębska zrobiła chwytliwy clickbait bo potrzebowała odsłon, żeby Martini chciało się dalej u niej reklamować, a podana przez nią informacja – sprzedana jako coś nowego! – jest niczym innym jak newsem sprzed kilku lat. O złym tłumaczeniu zagranicznych wypowiedzi gwiazd nie wspomnę.

Najgorsze są jednak rakotwórcze nagłówki pełne niezrozumiałej dla nikogo ekscytacji. Moim ulubionym ciągle pozostaje „Robert Lewandowski i jego frywolny penis w spodenkach po meczu z Danią”. Inne jednak są nie mniej lepsze i ciągle próbują go dogonić (sic!). Jak widać poniżej, Agnieszka wraz z Karolem Nowakowskim (odpowiada za SEO, czyli też m.in. za te durne nagłówki) każdego dnia stawiają sobie poprzeczkę żenady coraz wyżej i wyżej. Ostatnio np. po moim newsie z „Faktu”, że Magdalena Boczarska nie pojawi się w 5. sezonie „Drugiej Szansy”, ogłosili koniec jej kariery. Zebrałem dla was pierwsze lepsze raczki nieboraczki. Jeśli macie jeszcze coś hitowego, piszcie na: bartoszpanczyk@gmail.com. Chętnie wzbogacę tę pasjonującą galerię.

Ostrzegam: będziecie po tych screenach potrzebować chemii. Żeby nie było, że nie mówiłem…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *