Te gwiazdy kradną w internecie. Steczkowska, Mlynkova, Rusin i…?

Zwykła głupota, ignorancja czy po prostu bezmyślność? Jak nazwać to czym ostatnio szczycą się na potęgę nasze rodzime gwiazdy? Kilka dni temu Pudelek pochylił się nad ciekawym zjawiskiem przywłaszczania sobie przez osoby z czołówek gazet i portali plotkarskich pięknych zdjęć z imprez. W wielkim skrócie chodzi o to, że gwiazdy myślą, że jak są już na zdjęciu, które znajdą gdzieś „przypadkiem” w internecie, to mogą sobie je bezkarnie kopiować i zamieszczać gdzie tylko się da. W efekcie agencje i fotografowie są po każdym wydarzeniu w plecy ok. 10 tys. zł. i w końcu mówią temu dość. Oburzeni celebryci nie widzą w tym na razie problemu i na zwrócenie uwagi przez fotografów zamiast się kajać, mówią, że prościej będzie jak następnym razem nie zrobi im się zdjęć.

Naprawdę wydawało mi się, że nie trzeba kończyć prawa (jak Małgorzata Rozenek-Majdan czy Joanna Jabłczyńska) czy być „fotografem” (jak Justyna Steczkowska) by wiedzieć, że prawo do zdjęć ma osoba, która je zrobiła, tudzież agencja fotograficzna na której zlecenie były one wykonywane i której to fotograf sprzedał owoce swojej pracy. Każdy portal, gazeta czy ktokolwiek na świecie jeśli chce je wykorzystać, musi za nie zapłacić. Proste? No jak widać nie do końca. Zainspirowany tekstem Pudelka zrobiłem swoje małe śledztwo i przetrzepałem Instagram w pogoni za tymi, którzy z prawem są na bakier. Wyszłą z tego niezła lista. Z drugiej strony tak myślę, że skoro na liście są prawniczki, to co dziwić się np. „Bożence” z „Klanu”, że nie ogarnęła tematu?

Klikajcie pod zdjęciami w źródła, gdzie przekieruje was na portale, na których jak byk jest napisane do kogo każde ze zdjęć należy.

1. Justyna Steczkowska

Zdj. AKPA

Drogie marki wypożyczyły za darmo dodatki, więc trzeba je zareklamować…

2. Halinka Mlynkova

Zdj. MW Media

Jak się jest na ściance raz na ruski rok, to grzechem byłoby nie przypomnieć o sobie światu! W końcu kiedyś miało się czerwone korale i w kinie w Lublinie było się gwiazdą…

3. Joanna Jabłczyńska

Zdj. MW Media

Ta smutna mina to przez to, że Roman został właśnie postrzelony w „Na Wspólnej”? Po świetnej pani prawnik mimo wszystko wymagałbym jednak większej znajomości prawa…

4. Marina Łuczenko-Szczęsna

Zdj. paparazzi

News bez Mariny newsem straconym, a więc jest i ona!

5. Kinga Rusin

Zdj. ONS

Jednak Dorota Masłowska śpiewając o tym jak to Kinia lubi oszukiwać, tak bardzo nie minęła się z prawdą…

6. Małgorzata Rozenek-Majdan

Zdj. AKPA

Nie dość, że niby perfekcyjna, to przecież z wykształcenia prawniczka! Bójcie się więc prawników z TVN-u…

7. Maja Sablewska

Zdj. EastNews

Czy fotograf tego zdjęcia pójdzie w ślady Dody i zacznie krzyczeń na jakiejś z gal, by Majka oddała mu pieniądze? Nie wiem jak wy, ja wstrzymuję oddech!

8. Agnieszka Kaczorowska

Zdj. ONS

Nie wiem czy Bożenka umie zatrzymać czas, ale zdjęcie na pewno tak!

9. Anna Kalczyńska

Zdj. MW Media

Czy naprawdę pani Ania myśli, że jak otaguje Plejadę, która kupiłe zdjęcie od agencji MW Media to po problemie?

10. Karolina Szostak

Zdj. MW Media

No i było trzeba mnie blokować na Insta, Karolina? WIDZĘ CIĘ!

 

 

One comment on “Te gwiazdy kradną w internecie. Steczkowska, Mlynkova, Rusin i…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *